RAZNOLIK SADRŽAJ

Četiri pozornice

Na četiri pozornice istovremeno nudimo raznolike sadržaje za sve sudionike konferencije! ENTER je namijenjen odgojno-obrazovnim djelatnicima, učenicima, studentima, svima povezanima sa sustavom odgoja i obrazovanja, roditeljima, skrbnicima i široj javnosti.

Za sve njih smo pripremili:

  • Predavanja, panele i izlaganja stručnjaka: Vještine budućnosti, izazovi sadašnjosti
  • Studije slučaja i primjere dobre prakse: Inovativne metode učenja i poučavanja
  • Studije slučaja i primjere dobre prakse: Projekti – alat za razvoj zajednice
  • Promociju učeničkih projekata, proizvoda i ideja: Učenički projekti koje vrijedi vidjeti
  • Natjecanja, promocije i predstavljanja: Nije škola jedino što uči
  • Kutke za druženje i umrežavanje: Božićni duh u znanstvenom ruhu

DETALJI O RASPOREDU Program ENTER-a

RASPORED SE NALAZI U NASTAVKU !

Petak 10.12.

8:00 - 10:00

Registracija sudionika

10:00 - 10:30

Otvaranje konferencije

10:30 - 11:00
Generacija Z

Generacija Z

Ana Majić

Evaluacija

11:00 - 11:30
4K - vještine 21. stoljeća

4K - vještine 21. stoljeća

Ivana Katavić

Evaluacija

11:30 - 12:00
Do gifted children need gifted teachers?

Do gifted children need gifted teachers?

Menachem Nadler

Evaluacija

12:00 - 12:30

Warm up

KUD Jedinstvo/OŠ Vrlika

12:30 - 13:15
Okrugli stol: "Iskustva s druge strane - što visokomotivirani učenici i njihovi roditelji kažu o redovitom obrazovanju "

Okrugli stol: "Iskustva s druge strane - što visokomotivirani učenici i njihovi roditelji kažu o redovitom obrazovanju "

Ilija Krišto

13:15 - 14:30

Pauza za ručak

Pub kviz

14:30 - 15:00

Working with the gifted and outstanding in the heterogeneous class

Evaluacija

15:00 - 15:30
Od polaznika CI SDŽ do start-upa

Od polaznika CI SDŽ do start-upa

Antonio Nikolić

Evaluacija

15:30 - 16:00
Razvijaju li se lideri u školi?

Razvijaju li se lideri u školi?

Jasminka Samardžija

Evaluacija

16:00 - 16:10

Warm up

GŠ Josip Hatze

16:10 - 16:40
Američki san u Hrvatskoj

Američki san u Hrvatskoj

John Rogošić

Evaluacija

16:40 - 17:10
Obrazovanje kakvo trebamo i kakvo zaslužujemo

Obrazovanje kakvo trebamo i kakvo zaslužujemo

Mislav Balković

Evaluacija

17:10 - 17:20

Warm up

GŠ Josip Hatze

17:20 - 18:00
Okrugli stol: "Odgoj i obrazovanje za gospodarstvo 5.0"

Okrugli stol: "Odgoj i obrazovanje za gospodarstvo 5.0"

Ilija Krišto

18:00 - 21:00

Umrežavanje, razmjena iskustava, fokus grupe

18:00 - 21:00

Zabavni program - Božićni grad

GŠ Josip Hatze

8:00 - 10:00

Registracija sudionika

10:30 - 11:00
Obnovljivi izvori energije - fotonaponski sustavi

Obnovljivi izvori energije - fotonaponski sustavi

Josip Zdenković

Evaluacija

11:00 - 11:30
Učenje putem rješavanja problema i istraživačko učenje

Učenje putem rješavanja problema i istraživačko učenje

Perislava Bešić Smlatić

Evaluacija

11:30 - 12:00
Strategije rješavanja problema

Strategije rješavanja problema

Marijana Petrić Maršić i Tanja Laušić

Evaluacija

12:00 - 12:30
Inovativne tehnologije u obrazovanju

Inovativne tehnologije u obrazovanju

Zvonimir Stanić

Evaluacija

12:30 - 13:00
Umjetna inteligencija AI- Škola budućnosti

Umjetna inteligencija AI- Škola budućnosti

Marin Trošelj

Evaluacija

13:00 - 13:30
Umjetna inteligencija za održivi razvoj

Umjetna inteligencija za održivi razvoj

Nada Ratković

Evaluacija

13:30 - 14:30

Pauza za ručak

Pub kviz

14:30 - 15:00
Nastava- jučer, danas, sutra

Nastava- jučer, danas, sutra

Slaven Škrabić

Evaluacija

15:00 - 15:30
Novo ruho poučavanja

Novo ruho poučavanja

Marija Jurišić Šarlija i Manuela Brnčić Dadić

Evaluacija

15:30 - 16:00
Kako uključiti emocionalnu inteligenciju u vaše poučavanje?

Kako uključiti emocionalnu inteligenciju u vaše poučavanje?

Tina Madunić

Evaluacija

16:00 - 16:30
Kreativnost u nastavi

Kreativnost u nastavi

Marija Istenić i Magda Barišić

Evaluacija

16:30 - 17:00
Superjunaci u našoj učionici

Superjunaci u našoj učionici

Ivana Bokavšek

Evaluacija

17:00 - 17:30
Učenici za budućnost ili 4C u učionici

Učenici za budućnost ili 4C u učionici

Darija – Marija Jelić

Evaluacija

17:30 - 18:00
Konceptualne mape

Konceptualne mape

Ivana Marić Zerdun i Marijana Gudić

Evaluacija

18:00 - 21:00

Umrežavanje, razmjena iskustava, fokus grupe

8:00 - 10:00

Registracija sudionika

10:30 - 11:00
Od ideje do provedbe projekta

Od ideje do provedbe projekta

Marin Urlić

Evaluacija

11:00 - 11:30
Erasmus+ partnerstva i suradnja s europskim strukovnim školama

Erasmus+ partnerstva i suradnja s europskim strukovnim školama

Sanja Novak

Evaluacija

11:30 - 12:00
Projekti u digitalnom okruženju

Projekti u digitalnom okruženju

Sanja Matić i Anita Čupić

Evaluacija

12:00 - 12:30
Dalmatia Story telling

Dalmatia Story telling

Renata Tešija

Evaluacija

12:30 - 13:00
Pomorsko je dobro

Pomorsko je dobro

Matea Dorčić

Evaluacija

13:00 - 13:30
Interaktivna nastava povijesti- učenik istraživač

Interaktivna nastava povijesti- učenik istraživač

Valentina Lasić i Irena Ćapeta

Evaluacija

13:30 - 15:00

Pauza za ručak

Pub kviz

15:00 - 15:30
Poticanje darovitosti "Lovre Montija"

Poticanje darovitosti "Lovre Montija"

Marijana Zaninović

Evaluacija

15:30 - 16:00
Centar izvrsnosti SDŽ

Centar izvrsnosti SDŽ

Ivica Zelić

Evaluacija

16:00 - 16:30
Pogled na budućnost

Pogled na budućnost

Milivoj Kalebić

Evaluacija

16:30 - 17:00
Škola i razvoj ljudskih potencijala

Škola i razvoj ljudskih potencijala

Ivo Bilić

Evaluacija

17:00 - 17:30
Školski projekti u turizmu i za turizam

Školski projekti u turizmu i za turizam

Sanda Stančić i Vesna Barbarić

Evaluacija

18:00 - 21:00

Umrežavanje, razmjena iskustava, fokus grupe

8:00 - 10:00

Registracija sudionika

10:30 - 11:00
Programi koji nude više

Programi koji nude više

Dragan Šupe

Evaluacija

11:00 - 11:30
Skrivena blaga Marjana našega

Skrivena blaga Marjana našega

Mirjana Gaćina Bilin i Mirjana Kamber

Evaluacija

11:30 - 12:00
U potrazi za izgubljenim vrijednostima

U potrazi za izgubljenim vrijednostima

Lidija Miočić

Evaluacija

12:00 - 12:30
I to san ja!

I to san ja!

Ana Zelalija i suradnice

Evaluacija

12:30 - 13:00
Bus znanja

Bus znanja

Mia Milun

Evaluacija

13:00 - 14:00

Pauza za ručak

Pub kviz

14:00 - 14:30
Klub istraživača- projekti u radu s darovitom djecom

Klub istraživača- projekti u radu s darovitom djecom

Anita Čota i suradnice

Evaluacija

14:30 - 15:00
Automat podrške ili moć pozitivne riječi

Automat podrške ili moć pozitivne riječi

Zrinka Maras i Maja Kralj

Evaluacija

15:00 - 15:30
Projekt naše poduzeće- Sunčana Strana

Projekt naše poduzeće- Sunčana Strana

Branka Perić

Evaluacija

15:30 - 16:00
Projektima učimo o korijenima i sladimo se plodovima

Projektima učimo o korijenima i sladimo se plodovima

Ana Ćaleta i Antonija Marasović

Evaluacija

16:00 - 16:30
Istraživački eko-projekti

Istraživački eko-projekti

Tamara Banović

Evaluacija

16:30 - 17:00
Financijska pismenost

Financijska pismenost

Zdravko Bosančić

Evaluacija

17:00 - 17:30
Gradimo pomoću matematike

Gradimo pomoću matematike

Sanda Grubišić

Evaluacija

17:30 - 18:00

Umrežavanje, razmjena iskustava, fokus grupe

Subota 11.12.

9:00 - 10:00

Registracija sudionika

10:00 - 10:30

NPOO i VFO - mogućnosti za obrazovanje

Evaluacija

10:30 - 11:00
Erasmus+ u novom formatu

Erasmus+ u novom formatu

Katarina Bilonić

Evaluacija

11:00 - 11:30
WorldSkills Croatia

WorldSkills Croatia

Nino Buić

Evaluacija

11:30 - 12:00

SDŽ - županija mogućnosti (ICT županija, CI SDŽ, Pomorsko je dobro, Dalmatia storytelling)

Evaluacija

12:00 - 12:15

Warm up

GŠ Josip Hatze

12:15 - 13:00
Okrugli stol: Doprinos izdavača razvoju obrazovanja

Okrugli stol: Doprinos izdavača razvoju obrazovanja

Ilija Krišto

13:00 - 14:00

Pauza za ručak

Pub kviz

14:00 - 14:30
Video igre: bauk ili pomoć u razvoju vještina za budućnost?

Video igre: bauk ili pomoć u razvoju vještina za budućnost?

Nina Pavlin-Bernardić

Evaluacija

14:30 - 15:00
Primjena virtualne stvarnosti u obrazovanju

Primjena virtualne stvarnosti u obrazovanju

Mario Mikić-Vučak

Evaluacija

15:00 - 15:30
Misli globalno - djeluj lokalno

Misli globalno - djeluj lokalno

Mario Čelan

Evaluacija

15:30 - 16:00
Educators 101

Educators 101

Lianne Hoogeveen

Evaluacija

16:00 - 16:30
Tko je najbolji u procjeni darovitosti: učitelji, roditelji ili vršnjaci?

Tko je najbolji u procjeni darovitosti: učitelji, roditelji ili vršnjaci?

Natalija Ćurković

Evaluacija

16:30 - 17:00
 Pogled s druge strane: mentalno zdravlje darovitih učenika

Pogled s druge strane: mentalno zdravlje darovitih učenika

Vesna Ivasović

Evaluacija

17:00 - 17:45
Okrugli stol: Vještine budućnosti potrebe sadašnjosti

Okrugli stol: Vještine budućnosti potrebe sadašnjosti

Ilija Krišto

17:45 - 18:15
Izvrsna.hr

Izvrsna.hr

Tomislav Đonlić

Evaluacija

18:15 - 19:00
Zaključci i zatvaranje konferencije

Zaključci i zatvaranje konferencije

Ivica Zelić

19:00 - 21:00

Zabavni program- Božićni grad

GŠ Josip Hatze

9:00 - 10:00

Registracija sudionika

10:00 - 10:30
Podbačaj darovite djece i kako ga spriječiti

Podbačaj darovite djece i kako ga spriječiti

Ksenija Ranogajec Benaković i Tena Benaković

Evaluacija

10:30 - 11:00
Daroviti s dvostrukim potrebama

Daroviti s dvostrukim potrebama

Tatjana Orešković

Evaluacija

11:00 - 11:30
Može li se kreativnost na/učiti

Može li se kreativnost na/učiti

Robert Kelemen

Evaluacija

11:30 - 12:00
Individualni i timski rad s darovitima

Individualni i timski rad s darovitima

Nela Dželalija

Evaluacija

12:00 - 12:30
Preporuke za rad s darovitim učenicima

Preporuke za rad s darovitim učenicima

Tea Borković i Antonija Capan

Evaluacija

12:30 - 13:00
Hibridno poučavanje u radu s darovitim učenicima

Hibridno poučavanje u radu s darovitim učenicima

Olgica Martinis

Evaluacija

13:00 - 14:00

Pauza za ručak

Pub kviz

14:00 - 14:30
Razvoj prirodoslovnih kompetencija kroz projektno učenje

Razvoj prirodoslovnih kompetencija kroz projektno učenje

Majana Engelbreht i Dragana Mamić

Evaluacija

14:30 - 15:00
Mobilna avantura - digitalni interaktivni lov na znanje

Mobilna avantura - digitalni interaktivni lov na znanje

Tamara Banović i Ivana Zemunik

Evaluacija

15:00 - 15:30
Digitalni alati kartografske vizualizacije u nastavi geografije

Digitalni alati kartografske vizualizacije u nastavi geografije

Ivica Borić

Evaluacija

15:30 - 16:00
Aktivno učenje- digitalno pripovijedanje i nijema videa

Aktivno učenje- digitalno pripovijedanje i nijema videa

Marija Gaurina

Evaluacija

16:00 - 16:30
Vrednovanje u nastavi pomoću digitalnih alata

Vrednovanje u nastavi pomoću digitalnih alata

Ruža Gudelj i Ivica Borić

Evaluacija

16:30 - 17:00
Održiva škola

Održiva škola

Dajana Jelavić

Evaluacija

17:00 - 17:30
Od glazbene k digitalnoj kreativnosti

Od glazbene k digitalnoj kreativnosti

Marko Čupić

Evaluacija

9:00 - 10:30

Registracija sudionika

10:30 - 11:00
Virtualna šetnja kroz život mladih

Virtualna šetnja kroz život mladih

Željko Cvitković Đone i Ivica Borić

Evaluacija

11:00 - 11:30
Znanjem kroz igru - Treasure digging game

Znanjem kroz igru - Treasure digging game

Andrea Bilandžić i Marin Ivandić

Evaluacija

11:30 - 12:00
Projekt Bajkaonica

Projekt Bajkaonica

Marina Fistanić i suradnice

Evaluacija

12:00 - 12:30
Projektima do sigurnosti djece u prometu

Projektima do sigurnosti djece u prometu

Svjetlana Urbanek i Anita Relić

Evaluacija

12:30 - 13:00
Uloga javnozdravstvenih projekata u odgojno-obrazovnom sustavu

Uloga javnozdravstvenih projekata u odgojno-obrazovnom sustavu

Željko Ključević i suradnici

Evaluacija

13:00 - 14:30

Pauza za ručak

Pub kviz

14:30 - 15:00
Puno više od (robotičkog) natjecanja

Puno više od (robotičkog) natjecanja

Janko Radigović i Ana Sović Kežić

Evaluacija

15:00 - 15:30
Asistivna tehnologija za pomoć učenicima s teškoćama u razvoju

Asistivna tehnologija za pomoć učenicima s teškoćama u razvoju

Miroslav Vrankić

Evaluacija

15:30 - 16:00
Salutogeneza i ergonomija u edukaciji učenika

Salutogeneza i ergonomija u edukaciji učenika

Đurđica Stanešić i suradnice

Evaluacija

16:00 - 16:30
Vodič za mobilnost u strukovnoj školi za nestrukovne nastavnike

Vodič za mobilnost u strukovnoj školi za nestrukovne nastavnike

Marina Skelin i Tonka Medvid

Evaluacija

16:30 - 17:00
Sinergija tradicije i baštine za održivu zelenu budućnost

Sinergija tradicije i baštine za održivu zelenu budućnost

Marina Kaselj

Evaluacija

17:00 - 17:30
Lepeza projekata

Lepeza projekata

Marija Jurišić Šarlija i Mirjana Gaćina Bilin

Evaluacija

9:00 - 10:30

Registracija sudionika

10:30 - 11:00
Učenička debata u Erasmus+ projektu

Učenička debata u Erasmus+ projektu

Anita Lasić

Evaluacija

11:00 - 11:30
Promatranje mjeseca

Promatranje mjeseca

Branka Bartulović

Evaluacija

11:30 - 12:00
Kako vibrira moja okolina

Kako vibrira moja okolina

Marija Didović i Ante Gašpardi

Evaluacija

12:00 - 12:30
Spoznaj bioraznolikost: e-prirodoslovna zbirka

Spoznaj bioraznolikost: e-prirodoslovna zbirka

Vesna Dobronić i Ines Alujević

Evaluacija

12:30 - 13:00
Breljanski školski i međunarodni projekti

Breljanski školski i međunarodni projekti

Gorana Babić

Evaluacija

13:00 - 14:30

Pauza za ručak

Pub kviz

14:30 - 15:00
Utrke solarnih automobila

Utrke solarnih automobila

Stevče Arsoski

Evaluacija

15:00 - 15:30
Neutroni u akciji: od mladih inovatora do udruge darovite djece

Neutroni u akciji: od mladih inovatora do udruge darovite djece

Ante Grbavac, Viktor Viljac i Marko Grančić

Evaluacija

15:30 - 16:00

Autonomni dron

Evaluacija

16:00 - 16:30
Smart pillbox

Smart pillbox

Ante Grbavac, Viktor Viljac i Marko Grančić

Evaluacija

16:30 - 17:30
Profesorry, ali mi smo influenceri!

Profesorry, ali mi smo influenceri!

Pave Elez

Evaluacija

POŽURITE! Osigurajte svoje mjesto na konferenciji.